اخبار و مقالات

انواع پایه ها در مبلمان

مبل و صندلی، از دیر باز نقش پررنگی در دکوراسیون داشتند. تولید مبلمان به سال های خیلی دور باز می گردد. وجود مبلمان و صندلی در زمان قدیم در همه خانه ها امکان نداشت و فقط افراد اشراف زاده و شاهان در خانه های خود از مبل و صندلی استفاده می کرده اند. مبل و صندلی انواع مختلفی دارند و خیلی متنوع هستند. با پیشرفته شدن تکنولوژی و به روی کار آمدن فناوری های جدید، تولید مبل و صندلی، دیگر همان شکل سنتی خود را ندارد و فقط از چوب در تولید آن ها استفاده نمی شود. در یک مبل و یا یک صندلی بخش های مختلفی وجود دارد، که هر کدام جذابیت خاص خود را برای مبل و صندلی دارند.

پایه مبل و یا پایه صندلی، یکی از مواردی می باشد که در زمان خرید مبل، باید به آن خیلی دقت کرد. پایه، به خاطره این که در جلوی دید افراد نیست خیلی به آن دقت نمی شود. ولی همین پایه، در کارکرد و طول عمر مبل و صندلی خیلی اهمیت دارد و یک نگه دارنده برای مبل و صندلی محسوب می شود. جنس و کیفیت پایه مبل و صندلی در طول عمر پایه خیلی مهم می باشد. استفاده کردن از پایه بی کیفیت و درجه دو باعث زود خراب شدن و آسیب دیدن مبل و صندلی می شود. انواع پایه مبل از جنس های مختلف در بازار وجود دارد که با توجه به نوع مبل و صندلی می توانید از این پایه ها استفاده کرد. جنس پایه مبل و صندلی، شامل: فلزی، چوبی و پلاستیکی می شود، که افراد با توجه به بودجه و سلیقه ای که دارند یکی از این جنس را انتخاب می کنند.

 

 

 

پایه مبل و صندلی از جنس فلزی

پایه مبل فلزی این روزها خیلی مد شده است و بیشتر در مبل هایی که حالت اسپرت و مدرن دارند از این پایه ها استفاده می شود. پایه مبل فلزی، دارای روکش ها با رنگ های متنوعی می باشد. پایه مبل و صندلی فلزی، خود از جنس های مختلفی تولید می شود. ممکن است پایه مبل فلزی از جنس آلومینیوم و یا از جنس آهن و حتی استیل نیز باشد، که بیشتر در حالت استوانه ای  شکل هستند. در بیشتر صندلی ها و مبلمان اداری از پایه مبل فلزی استفاده می کنند. پایه فلزی به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت و زنگ زدگی دارد بهترین گزینه برای فضای باز نیز است. پایه فلزی اگر دچار آسیب دیدگی شوند به راحتی قابل تعویض هستند.

 

پایه مبل و صندلی از جنس پلاستیکی

استفاده کردن از پلاستیک نه  تنها در پایه ی مبل بلکه در بیشتر وسایل این روزها خیلی دیده می شود. پلاستیک به دلیل این که هزینه کمتری نیاز دارد در ساخت پایه مبل بیشتر کاربرد دارد. پایه پلاستیکی مبل و صندلی در رنگ های متنوع و شکل های مختلفی در بازار وجود دارد. این پایه ها، معمولاً از پلاستیک های بازیافت شده و یا پلاستیک فشرده ساخته می شوند. پایه های پلاستیکی، به دلیل تولید آسان تر تنوع بیشتری نسبت به دیگر پایه ها دارند. نکته مثبتی که درباره پایه مبل پلاستیکی وجود دارد، این است که این پایه ها تنوع و رنگ های زیادی دارند و قیمت آن ها نسبت به بقیه ارزان تر می باشد. نکته منفی که درباره پایه پلاستیکی مبل وجود دارد، این است که طول عمر این پایه ها کوتاه می باشد و بیشتر دچار آسیب دیدگی و شکستگی می شوند. این پایه ها به راحتی قابل تعویض هستند.

 

 پایه مبل و صندلی از جنس چوب

پایه مبل و صندلی چوبی یکی از جنس هایی می باشد که محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه پایه ها دارد. پایه چوبی دارای سابقه طولانی است و از گذشته دیرباز و از این نوع پایه ها در مبل و صندلی های مختلف استفاده می کردند. پایه مبل چوبی، در چند رنگ و طرح تولید می شود. پایه مبل چوبی، را می توان به صورت سفارشی و طبق نظر دانشجو نیست تولید کرد. پایه چوبی، دارای طول عمر بیشتری نسبت به انواع دیگر پایه می باشد و بیشتر برای مبلمان و صندلی های داخلی استفاده می شود و برای مبلمان و صندلی های فضای باز خیلی مناسب نیست زیرا رطوبت و آب باعث پوسیدگی این نوع پایه می شود. پایه چوبی مبل و صندلی زیبایی خاصی به آن ها می دهد.

 

 

 

 نکات خرید پایه مبل و صندلی

در هنگام خرید و یا انتخاب پایه، برای مبل و یا صندلی خود باید به یک سری از نکات توجه ویژه کنید. در این جا  به چند نکته اشاره می کنیم. درهنگام خرید پایه مبل ابتدا باید اندازه و ابعاد مبل را در نظر داشته باشید و با توجه به اندازه و ابعاد مبل و همچنین سبک مبل، که ممکن است مدرن و یا سنتی باشد اقدام به خرید پایه کنید. بودجه ای که برای پایه خرید پایه مبل در نظر می گیرید، نیز از مواردی می باشد که باید در هنگام خرید پایه مبل به آن توجه کنید. پایه مبل و پایه صندلی با هم تفاوتی هایی دارند که در زمان خرید باید به آن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *